Supersamochody

Ferrari GTC4Lusso – następca FF

Ferrari właśnie zaprezentowało następce modelu FF. Oto GTC4Lusso z napędem na cztery koła oraz 6,2-litrowym V12 o mocy 680 KM. Względem poprzednika,

Ferrari właśnie zaprezentowało następce modelu FF. Oto GTC4Lusso z napędem na cztery koła oraz 6,2-litrowym V12 o mocy 680 KM.

Względem poprzednika, model został całkowicie przeprojektowany. Z przodu znalazły się nowe lampy, projektowany został zderzak w stylu podobnym do F12tdf, a maska otrzymała bardziej wyraźne przetłoczenie. Z boku auto otrzymało nowe wyloty powietrza, a linia boczna jest mocno podkreślona.

Z tyłu mamy najbardziej rzucają się w oczy podwójne lampy, zamiast pojedynczych znanych z FF. Oprócz tego wszystkie przetłoczenia zostały mocniej zaakcentowane, a tylny zderzak ma teraz nowy dyfuzor. Nowością jest również dodatkowe światło stopu umieszczone tuż na logiem Ferrari.

Jeśli chodzi o napęd to sercem jest znane 6,2-litrowe V12. Zostało ono jednak zmodyfikowane i teraz generuje 680 KM oraz 697 Nm. Dodatkowe 29 KM i 14 Nm przełożyły się na lepszy czas przyspieszenia o 0,3 sekundy i teraz wynosi to tylko 3,4 sekundy. Prędkość maksymalna pozostała bez zmian i wynosi 335 km/h.

Samochód zobaczymy podczas marcowych targów w Genewie.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz